1. Etyka absolutna - “Cnota Egoizmu” by Ayn Rand, Audiobook PL
Informacje:
Zasieg: 7027
Czas trwania: m s
Ocena: 51
- reklama
- Ale uproszczenia i porównania z materialistycznym światem rażą w oczy, przecież nic z tego nie wynika ;]

P.S. śmierć u ludzi nie następuje (zaraz) po zatrzymaniu bicia serca, ale gdy przez dłuższy czas mózg nie otrzyma tlenu i substancji odżywczych, np. serce może nie bić "może go nie być" ale dzięki płucosercu człowiek może żyć ;]

Po za tym pojęcie dobra i zła to pojęcie względne, dla jednych to co dobre będzie złem dla drugich i odwrotnie ;] "np. układ urzędnik-petent oraz kwestia płacenie danin"

Podstawą moralności jest niekrzywdzenie innych istot jak i siebie samego ;] choć to może być różnie interpretowane (odbierane subiektywnie) przez różne istoty. To niestety tylko istota odczuwająca uczucia wyższe jak empatia czy miłość jest w stanie obiektywnie podejść do tego zagadnienia. A uczucia wyższe to domena tworu duchowego jakim jest DUSZA ;]
- Wreszcie namysł nad człowieczeństwem. "Człowiek przetrwa jako człowiek" - Musi wybierać. Groźba "zawieszania świadomości" już nadeszła.
- Jeszcze jeden fałszywy prorok
- Czytał ktoś Schopenhauera? Warto ?
- zaamko q: http://lmgtfy.com/?q=fotosynteza#
- pomysł na książkę rewelacyjny ale informacje są przedstawione kiepsko i pojawiają się fałszywe informacje, np. roślina nie pobiera wcale pokarmu z gleby, tylko syntezuje go sama pod wpływem energii słonecznej, i dużo innych drobnych bzdur.
- REALIZM PLUS ETYKA PLUS ROZUM PLUS ALCHEMIA = BINGO
- Fajny głos i wieeelkie dzięki za tą świetną pozycje :)))
- Ayn Rand to Kamil Frydlewicz filozofii.
Uproszczenia, nadużycia i arbitralność. Za szybko, za łatwo z za dużą pewnością formułuje wnioski. Ociosała złożone zagadnienia i złożyła w sensowny, ale grubiański system. Na każdym kroku można się doczepić. A to do jej rozumienia rozumu, do sposobu użycia słowa wartość i prawda, do przestarzałych argumentów z biologii, do pochopnego podziału społeczeństwa. Rozważania Rand przypominają mi czasy liceum, gdy zauważałem różne proste rzeczy w świecie i układałem w teorię - tylko potem się okazało, że ogólny zarys był słuszny, ale obraz wypełniały tak złożone odcienie, że prosty szkic nie wystarczał do oddania świata. Rand jest na poziomie takiego prostego szkicu. Nie jest głęboka, najwyżej szokująca dla pięknoduchów.
- Brak seedów... Ale dzięki za ALTRUISTYCZNE spostowanie tego :D
- Pozycja obowiązkowa. Kto tego jeszcze nie czytał albo chociaż nie przesłuchał, nie nazywa się libertarianinem.
- Wyrastamy, niestety, karmieni przeciwnymi przekonaniami.. 
- O masz - chciałem to przeczytać - i proszę - mam to na YouTubie. Dzięki serdeczne za czas i wysiłek poświęcony by to sprodukować!
- Ayn zaorała mistyków :)
- podziwiam checi i zdeterminowanie aby przygtoowac tego audiobooka..kawal dobrej roboty ..wiele lat czekalem aby jeszcze raz zapoznac sie z ta arcyciekawa ksiazka
- Dzięki!
Zobacz też i oceń: