Architektura Wenecji | Architecture is a good idea
Informacje:
Zasieg: 14130
Czas trwania: 28m 40s
Ocena: 534
- Wiedza bywa ciekawa, niżej więcej.
- Wspaniała, bardzo ciekawa seria. Pozdrawiam:)
- 14:30 to już wiem na jakim konkretnie budynku wzorował się architekt pałacu Maurycego Poznańskiego w Łodzi. Wiele elementów jest po prostu identycznych!
http://fotopolska.eu/foto/350/350275.jpg
- Radku i Natalio! Super odcinek! :) Miło wspomnieć klimat miasta, w którym miałam okazję chwilę mieszkać... Czekam na więcej i śledzę wiernie! :) Od siebie polecić mogę film dokumentalny o codziennym trudnym życiu Wenecjan "Venice Syndrome" Andreasa Pichlera (choć pewnie już widzieliście).
- Super 10/10 !
- Panie Radku, Pan wraz z ekipą rządzicie, uwielbiam wasz kanał, wszystkiego dobrego!
- Najlepszy odcinek o moim ulubionym mieście:) 
Pozdrawiam!
- Wysoko postawiliście sobie poprzeczkę i proszę was, aby kolejne odcinki były takie, jak ten. Tyle treści, ciekawej treści, nie ma w innych programach traktujących o architekturze, co u was. Teraz wiem, że MUSZĘ pojechać i zwiedzić to miasto :D
- Zawodowa robota. Świetny, elokwentny prowadzący. Bardzo dobre zdjęcia, materialy archiwalne, muzyka, montaż, no i interesująca treść. Brawo!
- Niesamowity film. Aż ciarki przechodzą jak sie ogłada tą piękną architekturę. Koniecznie muszę się tam wybrać! Oby wiecej takich inspiracji!!
- Super odcinek, fajnie, że aż pół godziny. W miarę możliwości (bo wyobrażam sobie, że to wymaga masę pracy) rób takie dłuższe odcinki częściej. ;)
- Opowiesz coś o Barcode w Oslo albo ogólnie o skandynawskiej architekturze?
- Jakie to wszystko jest wspaniałe i piękne! Moje marzenie żeby odwiedzić Włochy właśnie zyskało dodatkową "moc". A ile się ciekawego można było dowiedzieć.
Odcinek dokonały pod względem nakreślenia tła historycznego, "wyjątkowości" przedstawionych obiektów. Jest  ciekawy, wspaniały montaż - to chyba będzie mój ulubiony pana twór! :)
-
wspaniały odcinek 1 jestem pod ogromnym wrażeniem !
Jako , że jestem stałym subskrybentem na telefon w formie powiadomienia youtube wysyła wiadomość o dodaniu nowego filmu przez AIAG , niestety wczoraj gdy otrzymałem owo powiadomienie byłem w długiej podróży samochodwej do domu. Wiedziałem jednak , że szykuje Pan rekordowo długi odcinek i tak , dziś , po pracy , przygotowywując kolację mocno doprawioną czosnkiem i cebulą z powodu wikłającego mój los  przeziębienia zastanawiałem się co będzie stanowiło przedmiot rozważań najdłuższego filmu . Po obejrzeniu filmu ( oraz zjedzeniu kolacji) mogę śmiało stwerdzić , że był to najlepszy odcinek w historii profilu , a konkurencję miał jak wiemy z najwyższej półki. Wenecja stanowi natchnienie , jest synonimem słowa sztuka , toteż wspaniale , że to o Tym mieście/państwie mogłem dziś obejrzeć odcinek. Mam nadzieję , że wątpliwej jakości humor tej wypowiedzi nie przesłoni najważniejszego clue - ten odcinek godzien jest aby opowiadać o Wenecji. Pozdrawiam serdecznie!
- Mam pytanie związane z tym dębowym "palowaniem" pod fundamentami. Jak to możliwe, że to drewno nadal zachowuje swoje właściwości pozostając przez setki lat w zanurzeniu ? Nie zmniejsza to wytrzymałości materiału ? W jaki sposób w Wenecji kontroluje się stan techniczny tych najważniejszych obiektów, czy robi się to częściej niż obiektów położonych na naturalnym gruncie ? Czy dbając o stan tych budynków będą jeszcze w stanie istnieć przez kolejne setki lat ? A może czas Wenecji jest policzony, i grozi im naturalna katastrofa, której nie da się uniknąć ? Proszę o odpowiedź :)
- W jak dużym stopniu można przyrównać Gdańsk do Wenecji?
- przed 19 minutą słychać Pańskie "stop" ;]
- Świetny i ciekawy materiał .Pozdrawiam !
- 21:00 gondolier ma parcie na szkło :)

To na prawdę świetny pomysł z dłuższym odcinkiem. Miło się oglądało. A widział pan wyspę San Michele? Mieści się tam bardzo ciekawy cmentarz.

Z wenecją wiąże się jeszcze taka ciekawostka - na wyspie szklarzy Murano urodził się architekt Szymon Bellotti który potem wybudował kilka budynków w Warszawie za czasów króla Augusta. Na nadanej przez króla ziemi zbudował pałac, który nazwał tak jak rodzinną wyspę, czyli Murano. To od niego wzięła się nazwa dzielnicy Muranów.
- kazdy odcinek swietny.
mam nadzieje, ze kiedys przelozy sie to na pieniadze i slawe!

aha, jak kiedys bede mial pieniadze na wiezowiec to sie zglosze! :)
- Zaraz obok Santa Maria della Salute jest muzeum współczesne, którego renowacja odbyła się według projektu Tadao Ando. Możnaby co nieco o nim wspomnieć :)
Zobacz też i oceń: