Aspartam (i cała ta chemia w jedzeniu) | Słowo na sobotę #11
Informacje:
Zasieg: 135533
Czas trwania: 9m 30s
Ocena: 1598
- Wiedza bywa ciekawa, niżej więcej.
- Nie neguję tego co robisz, bo niezwykle mało jest kanałów, w których można znaleźć naukowy bełkot. Tym nie mniej bardzo jestem zawiedziony tym, że namawiasz ludzi do patrzenia na każdą informację krytycznie, a sam zaufałeś wszystkim publikacjom odnośnie Aspartamu. Tak, prawdą jest, że było mnóstwo badań przeprowadzonych na ten temat. Niestety w połowie lat 90' wielokrotnie sygnalizowano przez agencję do spraw żywności i leków, że owe badania nie były przeprowadzone "z należytą starannością". Już naprawdę nie chcę wywoływać wilka z lasu i toczyć zażartą dyskusję na ten temat, ale nie od dzisiaj wiadomo, że coraz więcej osób umiera na raka. I masz racje, nie każde "E" które znajdziemy na produkcie jest szkodliwe. Ale nikt mi nie powie, że Aspartam jest neutralny dla zdrowia. Jak dla mnie to tak jakby napisać, że tłuszcze z grupy nienasyconych - "wynalezione" przez chemików - są nieszkodliwe.
- Odnieś się do https://www.youtube.com/watch?v=JmW2oI19DCQ
- najgorszy filmik jaki zrobiłes. nie kpij ze słowa chemia uzywanego w kontekscie zdrowego odzywiania. dla niechemików konsumentów oznacza to przemysłowo wytworzone srodki chemiczne, chcemy jesc chemię naturalną, a nie wytwory przemysłu chemicznego
- http://www.dailymotion/video/x6oxu4_aspartam-rakotworcza-slodycz_lifestyle prawda o aspartamie-nie PPROPAGANDA FARMACJI PRZEZ TEGO ZBIRA I BANDZIORA..
- TU MASZ linka SQRWYSYNU PRAWDE O ASPARTAMIE !!!!!! I WSTAWKI Z BABCIA BY ROZSMIESZYC WIDOWNIE I ZBAGATELIZOWAC TEMAT I UCZYNIC GO LEKKIM I NA WESOLO -NIE TRAFIA... OGLADAJ CIUL I PALANCIE NIEDOUKU ...
ALEZ SIE POPISAL DHMO-CO ZA PRYMITYWNY CHWYT NIEUKA.... DO PO Z NIM I DO BRUXELI..DO TUSKA I BANDZIOROW TYPU WOJEWODZKI , NIESIOL ,BUFEOWA OLEJNIK ET CONSORTES HTTP://WWW.DAILYMOTION/VIDEO/x6oxu4_aspartam-rakotworcza-slodycz_lifestyle
- SQURWYSYN OSZUST --NA GALAZ Z NIM!!! NIE WARTO JEDNYM SLOWEM Z NIM POLEMIZOWAC TO TAK JAKBY ZACZAC DYSKUSJE CZY RZECZYWISCIE 2X2 JEST 4 TO BYDLE SPRZEDALO SIE FARMACJI I BIERZE OD NICH KASE .JUZ SAM RYJ JEST WREDNY !!!!... NIECH SIE ZAZRE ASPARTAMEM !!
- Strasznie dużo czytam poniżej oskarżeń wobec autora filmu o uczestniczenie w lobbingu przemysłu żywnościowego. Sugerowane jest nawet, że autor otrzymał pieniądze, za film.
Moim zdaniem to autorzy tych komentarzy podlegają (prawdopodobnie nie świadomie, ale jednak) lobbingowi grupy producentów tzw "eko" żywności, naturalnej żywności, organicznej żywności,...jak zwał tak zwał. Hasła tego lobbingu stały się tak popularne, że wprowadziliśmy je do nieświadomie przyjętych założeń. Np "naturalne jest lepsze". Piękne hasło, ale obecnie już nic nie znaczy. Jeszcze chwilę i zaczniemy kupować "naturalne" wyroby z plastiku. Inne hasło "ekologia jest dobra dla człowieka". Fajnie. Tak jest na dłuższą metę dla całej ludzkości. Ale nie na krótką metę dla jednostki. To nie jest tak, że zjem coś wyprodukowanego eko i poczuję się zdrowiej. Produkcja eko zmniejsza erozję gleb, obniża efekt cieplarniany, bo jest energooszczędna, nie wybija gatunków ptaków i owadów oraz kwiatków polnych itd. To jest dobre dla nas jako całości, ale nie ma dowodów, że produkowane tymi metodami składniki śniadania wpłyną korzystnie na samego jedzącego nie ma.
Producenci tej żywności zdołali stworzyć viralny lobbing. Wykorzystuje on strach szerzony przez stare, prozdrowotne kampanie na rzecz jedzenia z umiarem i rozsądnie. To wygląda tak:
lekarze mówią: jedz z umiarem i rozsądnie
ludzie pytają: a co to jest rozsądnie i z umiarem
lekarze dopowiadają: proszę iść do dietetyka
na to ludzie: nie mam czasu i pieniędzy ( a w głowie -nie zamierzam się przecież ograniczać z jedzeniem)
na to lekarze: to proszę poczytać poradniki dietetyczne, ja nie ma czasu no i sam o tym mało wiem.
A dostępne powszechnie poradniki dietetyczne dla mas pełne są lobbingu pronatura i proeko.
Chcesz jeść zdrowo- idź do dietetyka i zapłać za wizytę!
Niezależnie od haseł kampanii reklamowej zdrowej żywności, nie da się jeść zdrowo jedząc za dużo i nie starannie. Da się zatuczyć człowieka mięsem od eko owiec wrzosówek, sokiem wyciskanym z owoców z ekofarmy i naturalnymi frytkami z naturalnych ziemniaków.
- Nareszcie ktoś mówi rozsądnie o jedzeniu. Sam nie kocham aspartamu, ale jak słyszę bredni o szkodliwości chemii itd....NO krew zaleje! Słowem podzielam tu emocje autora filmu.
Tanie i szkodliwe jedzenie jest szkodliwe bo zawiera duże ilości cukru buraczanego, tłuszczu, soli kuchennej i alkoholu.
Są one tam dodawane, bo małpoludowi smakują. Ludzie przez wieki musieli wspinać się na drzewa po owoce, szukać słonych ziół i zbierać sól z ziemią no i polować na zwierzęta. Bez odpowiedniej nagrody nie byliby w stanie. Stąd mechanizmy w mózgu nagradzające nas za jedzenie powyżej wymienionych składników. Dla wierzących: to ten sam diabeł, który namówił Ewę do jedzenia z drzewa zakazanego, wynalazł cukier buraczany. To taka przenośnia, ale moim zdaniem akuratna.
To, że jedzenie jest konserwowane nie ma w połowie tak wielkiego znaczenia dla naszego zdrowia, jak to, że jest słodzone, tłuste i dosalane.
No ale ja akurat fanem aspartamu nie jestem. Moim zdaniem uszkadza wątrobę tak samo, niż bombastyczne dawki cukru w "naturalnych" sokach wyciskanych z owoców. Ale też nie więcej.
Odpowiedzią jest umiar w jedzeniu i piciu i zrównoważona dieta powiązana z odpowiednią do wieku aktywnością fizyczną, a nie słodzik. A tym bardziej nie uciekanie w obżeranie się drogą żywnością "eko".
- To jedz Pan trutkę i uśmiechaj sie dalej .. dużo zdrowia życzę z takim myśleniem
- Fajnie byłoby, gdybyś zrobił materiał o suplementach diety dla sportowców jak np. kreatyna, odżywka białkowa itp. Jak wpływają na nasz organizm i czy mogą w jakiś sposób zaszkodzić.
Pozdrawiam
- chłopie - bez belkotu , nie masz zielonego pojęcia jak szkodliwy jest aspartam. Kto cię sponsoruje , jesteś być sędzią? , oceniam to jako propaganda koncernów której jesteś kłamliwym narzędziem. Jaki efekt ma TO osiągnąć ? zajadajmy się toksynami, a TY jesteś zwyczajnie głupim i kłamcą,
- W wieku lat 18 stwierdziłem, że będę żarł najtańsze marketowe jedzenie a inwestował w inne dziedziny życia. 4 lata później mój układ pokarmowy gościł już nieuleczalną chorobę , której jeszcze 100 lat temu na świecie nie było (i proszę o niepierdolenie, że nie była po prostu nazwana). Normalne życie uważam niniejszym za zakończone, choć nie tylko dieta jest przyczyną chorób z autoagresji organizmu i jestem tego świadom.

Obecne żarcie w zdecydowanej większości to JEST mieszanka, którą na dłuższą metę wytrzymają tylko wybrani bez negatywnych symptomów. Autor filmiku mówi głównie o składnikach będących tematami zastępczymi dla idiotów jak np. aspartam. Warto byłoby poruszyć choćby tematy glutaminianu czy benzoesanu sodu, gdzie sprawa już powoli zaczyna się rypać, a przecież z "badań" niedługo będzie wynikało, że organizm może tolerować 80kg gówna w 70kg ciele.

Ten kanał jest ciekawy, ale patrzcie i analizujcie to, co dzieje się wokół Was.
- Zmanipulowani są Ci, którzy nie sprawdzają składu produktów jakie kupują i jedzą/piją co popadnie. Do tego jeszcze dochodzi branie leków chemicznych, mimo iż istnieją naturalne.
- A E27S?
- co to za laska w 4:37
- Monolog o "zabójczej" wodzie to najlepsza rzecz jaką słyszałem od bardzo dawna, duży plus i sub :D
- Czuję się teraz o wiele bezpieczniej dzięx.
- Brednie bzdury kłamstwa! Naukowy bełkot jesteś przez kogoś podstawiony, czy po prostu naiwny? Amerykańscy piloci mają zakaz picia napojów z aspartamem, dlaczego? bo to trucizna i otępiacz umysłu. Nawet FDA sie do tego przyznało!
http://www.fda.gov/ohrms/dockets/dailys/03/jan03/012203/02p-0317_emc-000199.txt
- Po co korzystać z czegoś, co budzi wątpliwości?
Zobacz też i oceń: