Automatyka - odcinek 2 - PLC, komputer, kable
Informacje:
Zasieg: 20124
Czas trwania: 24m 25s
Ocena: 767
- sprawy na podstawie Konwencji
- Siemens, tak jak mówisz, zdobył tym sposobem dużą część polskiego rynku. Ale teraz powiem ze osiadł na laurach. W efekcie siemens juz nie chce wyposażyć laboratoriów, a jego drogą poszedł japoński omron. Mój profesor nie mógł się doprosic od Siemensa niczego, a omron proszę bardzo :). Obecnie siemens ma około 60% rynku a omron ponad 30% i rośnie. Za kilka lat siemens obudzi się z ręką w nocniku ;)
- Napiszę jak większość moich poprzedników... Super pomysł na serię filmów o automatyce... od dawna interesowałem się tym tematem ale czysto teoretycznie do teraz, od kilku dni realizuję mój pierwszy projekt :) inteligentny dom !! przy okazji wykonywania instalacji elektrycznej w nowo budowanym domu pokusiłem się o dodatkowe podbajerowanie. Wykonuję dodatkową instalację do sterowania oświetleniem, klimatyzacją, ogrzewaniem, alarmami i masa innych rzeczy. Wszytko oparłem o sterownik wykonany częściowo samodzielnie a bazą jego była atmega, wszystkim chcę sterować przez sieć :) pozdrawiam !!
- Wincyj! Bardzo ciekawa seria, propsuję.
- bardzo fajny filmik. Interesujący i fajnie opowiadasz. Nie to żebym smęcił ale więcej takich a mniej 'wojen jutubowych'
- trochę jak w minecraft, z tym że bardziej rozbudowane i skomplikowane to wszystko ;)
- A gdzie odcinek nr 3 ?
- Sebastian czy używałeś  allen bradley rslogix 5000 oczywiście mówię o zabawie z fuzzy logic? Osobiście polecam IFM firmę - dobre ceny pełen asortyment, zakup online, szybka dostawa i 5 lat gwarancji na produkty (sterowniki do maszyn mobilnych, czujniki...)
- Panie Sebastianie, kapitalnie wytłumaczone. Z niecierpliwością czekam na następne odcinki z wykorzystaniem praktycznym. Dzięki i pozdrawiam.
- Kable, a nie przewody? :D
- świetny i bardzo ciekawy filmik Sebastianie :)
A możesz opowiedzieć o jakimś przypadku na statku jaki naprawiałeś ???
Pozdrawiam
- Mam nadzieje ze na 3 filmach o automatyce się nie skączy , bardzo ciekawy temat.
- Fajny film, przyda się :)
- Dzięki wielkie za wrzutę, czekam na kolejne części, pozdrawiam.
- Seba, doradzisz/ opiszesz w jaki sposób nauczyć się fizyki, elektrotechniki, elektroniki, itp.?
- fajna bluzka
- Bardzo ciekawe te filmiki. pzdr
- Witam, gratuluję pomysłu i realizacji ;) Jestem elektronikiem po studiach i wlasnie zaczynam pracę jako automatyk w utrzymaniu ruchu. Co możesz polecić do poczytania najbardziej istotnego własnie dla takiej wiedzy praktycznej? Pozdrawiam ;)
- Jakość dobra HD działa - oddalić się nie dało mało szczegółów było by pokazując z rękiWitam P. Sebastianie jak najwięcej takich filmów dzięki Ci wszystkiego najlepszego Ci
Ogólnie rozjaśniłeś nowicjuszom dokładnie o co wogóle biega bardzo prawidłowo.
- Kiedyś wspominałeś o raportach po takich pracach na statkach. Pokazałbyś jakiś przykładowy jak coś takiego wygląda?
- Chciałbym zobaczyć lub się dowiedzieć jakiego softwaru używasz. Kompilator itd. :)
Zobacz też i oceń: