Automatyka - odcinek 3 - sterownik Mitsubishi FX2N, podstawy
Informacje:
Zasieg: 12134
Czas trwania: 24m 55s
Ocena: 468
- druk offsetowy
- Witaj y tej strony Internet Łd
- Rewelacyjna sprawa. Pomyśleć tylko, jak wiele takie urządzenia są w stanie zdziałać...
Odnośnie uruchamiania XPka z pendrive, jest jeszcze lepsze wyjście - maszyna wirtualna Windowsa XP - uruchamiana przez Virtualbox bądź VMWare, dodatkowo z opcją nagrywania ekranu poprzez sam Virtualbox.
- witam, Panie Sebastianie, może do steam'u użyć to nowe narzędzie od Twittera, Periscope? może on byłby odpowiedni? pozdrawiam!
- Świetnie tłumaczysz. Czekam na kolejne odcinki.
- Kiedyś istniała seria, gdzie prowadzący podejmował się najcięższych prac na świecie - Mike Rowe? - i to było emitowane na Discovery. Powiem Ci, że ten materiał oglądałem z takim samym zainteresowaniem, jak tą właśnie serie.
- Jest specjalny sterownik który emuluje przerwanie portu com. Powstał właśnie dlatego że nie każdy dosowy program chciał działać na NT/XP/2000. Druga sprawa to że porty RS na USB nie zawsze są w pełni zgodne z portem normalnym (i sygnałowo i napięciowo).
- Ja się spodziewałem czegoś zbliżonego do assemblera albo czegoś podobnego :v
Tak mi się skojarzyło to z modami do Minecrafta. Można mieć mizerną namiastkę tego czym się zajmujesz. Mianowicie: OpenComputers + BuildCraft + IndustrialCraft i inne techniczne mody. Kodzi się w języku LUA. Również można się bawić w odczyty danych ze zbiorników i innych minecraftowych urządzeń. Tylko mała uwaga, włosy idzie wyrywać podczas szukania jakichkolwiek informacji.
- Super, tylko jedna uwaga bo trochę razi :) Mówimy 20 miliamperów, 10 woltów itd, a nie 20 miliamper :)
- po co pokazywać jakąś prehistorię zamiast użyć sterownika S7-300 gdzie przejrzystość kodu jest 1000x bardziej czytelna a środowisko programistyczne działa pod najnowszymi Windowsami. I co taki widz ma po tym filmiku zrobić, odkrywać na nowo programy sprzed 20 lat?
- goraco jak na statku ....
- Bardzo udany wrzut :) Stary, konkurencji sobie nie zrobisz, 95% ludu który ogląda Twoje filmy, nie za bardzo kuma co do czego, aczkolwiek na pewno chcą się uczyć i każdy chciałby się rozwijać, a Ty zachęcasz do automatyki i to jest bardzo dobre, niewielu ludków w necie jest tak bezinteresownych jak Ty, większość będzie hejtować na wszelakie sposoby i poddawać w wątpliwość Twoje wykształcenie, ale wal to na ostro :) Jak na razie z zaciekawieniem śledzę każdy odcinek, sam siedzę w układach sterowania klimatyzacjami i tam też jest sporo ciekawych zagadnień, w przyszłym roku przechodzę na podwykonawstwo aby móc obsługiwać zewnętrznych klientów, po 21 latach praktyki w dobrze prosperującej firmie, czas na rozwinięcie skrzydeł  :) Moze późno, ale lepiej późno niż wcale :)
- jaki masz oryginalny zegarek
- Na początek wystarczy program demo do programowania PLC, nie potrzebujemy fizycznie sterownika, unikniemy w ten sposób kosztów w przypadku kiedy stracimy ochotę bądz wiarę we własne możliwości.
- Fajny kanał Panie Sebastianie.Pozdrawiam Andrzej
- Niezły kosmos
- Meh, przetworzenie sygnału 4-20 mA na PWM dla współczesnego elektronika dłubiącego programiki na AVR to pestka… :P
Wiem, wiem, certyfikaty itd, itp…
- A mnie zastanawia Sebek, jak Ty się tego sam nauczyłeś? Bo mówiłeś kiedyś że studiów nie skończyłeś. Jakieś książki, kursy? Net?
- nowe siemensy to spokojnie w logo Comfort programujesz. nie ma tyle ustawiania a sterownik jest bardziej debiloodporny.
- Sebastian a moglbys pokazac nastepnym razem w jaki sposob wrzuca sie filmik na yputube i jakim sprzetem nagrywasz fimiki ? Dziekuje z gory :)
- IMO świetny pomysł z tym streamem, i z olaniem gier. Grami na jutubie zajmuje się wielu ludzi - robią to lepiej od Ciebie (no offence) - a automatyki jakoś nikt tutaj poważnie nie traktuje... Ja mam taką małą prośbę, trochę więcej opowiedz o tym co dzieje się poza sterownikami, a więc - co to pętla napięciowa, co prądowa, czym różni się od wejść dyskretnych, gdzie stosować, jakie są zalety/wady, trochę więcej o czujnikach... Bo nie samymi PLC automatyka stoi :)
Zobacz też i oceń: