EPPM 03|15 Plac egzaminacyjny prawo jazdy A
Informacje:
Zasieg: 20676
Czas trwania: 23m 29s
Ocena: 255
- Wiedza bywa ciekawa, niżej więcej.
- Na wolnym slalomie kluczowy jest nie tyle ruch tyłkiem co naciskanie na podnóżki w momencie zmiany kierunku. Dzięki temu bez problemu można go przejechać bez używania sprzęgła czy gazu.
- czym różni się prawo jazdy A od A1 ??
- Za pół miesiąca zdaję egzamin na A2, ale nie czuję się pewnie na szybkim slalomie. Moglibyście mi coś poradzić? :)
- Czy egzaminator może mnie oblać za złe lub brak rozglądania się na ósemce i slalomie wolnym?
- Mam zdawać w poniedziałek (Wczoraj dostałem termin) i się okazało, że szkoleniowiec wyjechał. Szukam desperacko OSK, które umówi mnie dodatkowe godziny, bo z tym slalomem wolnym może być średnio. Poza tym mówisz, by ruszać dupą tzn.? Ja tylko dociskam podnóżki.
- Rozmiary slalomu szybkiego są takie same na A1 ja na A?? xD Sory wiem że trochę głupie pytanie ale ciekawy jestem :)
- Ja przez slalom szybki jechałem ze stałą prędkością 36 km/h ale na pomiarze było 26 km/h i w ten sposób  nie zdałem. Oczywiście egzaminator dostał zjebe za taki cudowny sprzęt pomiarowy.
- Odnosząc się do tego, że gladius jest trudny i osoba bez styczności z moto będzie miała trudności, mogę się pochwalić, że nigdy (!) wcześniej nie siedziałem na moto, podczas 6stej godziny jazd slalom szybki robiłem 42km/h wejście 42km/h wyjście (praktycznie za każdym razem minimum 40) : D.
- na tym szybkim slalomie ma być na wyjściu minimum 30km/h czy średnia prędkość przez cały przejazd musi być +30 km/h ?
- o tym  kolesiu z obojczykiem to słyszałem... ja tylko przy szybkim pojechałem 7 m po aswalcie ;p
- co do slalomu wolnego to dodatkowo przy każdym pachołku trzeba sie rozejrzec w daną stronę.
- przy slalomie wolnym też należy się upewniać (czyli obracać głowę) ponieważ zmienia się kierunek jazdy :-)
- jeśli chodzi o slalom wolny proponuje przejezdzać go bez używania gazu,sprzegła i hamulaca. Motocykl na pierwszym biegu jedzie od 9 do 12 na godzinę , z taką prędkością bez problemu przejezdzamy slalom, wystarczy dosyć mocny balans ciałem i luźne ręce (ważne zeby nie spinać mięsni) tym samym zachowujemy płynność przejazdu no i oczywiscie równowagę.  Jeszcze jedna uwaga dużo Wam pomoże patrzenie dalej do przodu niż tylko bramka, która mamy pokonać. Wtedy nasz mózg sam ustala prawidłowy tor jazdy. pozdrawiam i powodzenia
- Witam, gdzie jest ten placyk z filmu? Patrzyłem na googlach koło wyścigów, ale nie mogę rozpoznać :)
Też szczęśliwie zdałem prawko rok temu za 1 podejściem na Odlewniczej, bez wcześniejszego kontaktu z moto (oprócz kursu). Z naszej dwójki (bo jedna osoba poległa na testach) zdaliśmy oboje. Egzaminator był spoko, nie czepiał się zbytnio.
Widziałem jak jednemu kolesiowi egzaminator powiedział, ze przejechał za wolno slalom szybki, ale go warunkowo przepusci, tylko jak na mieście pojedzie zbyt zachowawczo to go obleje.
Fajny odcinek
- Dasz mi rady co do slalomu szybkiego? Robię spokojnie ale nigdy nie wiem siadać przy baku czy na końcu.
- Niestety u mnie w MORDzie są bramki po obu stronach (na szybkim) i twoja techniką udało mi się uzyskać prędkość 29km/h dlatego w tym roku postaram się jechać mniej więcej z równa szybkością. Na jazdach dodatkowych spokojnie, po paru próbach można było pokonać go w granicach 32km/h. Slalom wolny jest faktycznie najgorszy. Na kursie każdy pokonywany bez problemu a na egzaminie niestety poległem :/ Próbowałem już na pół sprzęgle z dodatkiem hamulca a na dodatkowych opanowałem jazdę na samej jedynce a na egzaminie lipa :/ W wolnym zawsze używałem hamulca przedniego po prostu czułem że reaguje niemal od razu a nożny musiałem dociskać. W tym roku spróbuje jeszcze raz no i na pojeździe z OSK bo podobno jest taka możliwość byleby się nie poddawać ;p Czekamy na kolejne filmy, Lewa :)
- Rozumiem, że teraz ósemkę robi się w takim prostokącie? Kiedyś chyba ósemka rzeczywiście była ósemką :)
- POMYSŁ DOBRY NA NAGRYWANIE KURSU .
Nie wiem jak u innych oglądających ale do 5 minuty szwankuje JAKOŚĆ VIDEO jak by było w gorszej jakości nagrywane.
- Właśnie jestem na etapie robienia A.Teoretyczną część już mam zdaną.Narazie mam 10 godzin jazd za sobą.Pomocny filmik dla wszystkich robiących prawko.
Lewa w góre.
Zobacz też i oceń: