Filozofia przypadku, Michał Heller
Informacje:
Zasieg: 14150
Czas trwania: 52m 12s
Ocena: 78
- Wiedza bywa ciekawa, niżej więcej.
- trochę się pomylił na początku bo powiedział że jeśli w pokoju w którym jest tylko książka nie można zrobić bałaganu a jakby porwal książke na kawałki i porozrzucal je wszędzie? ??
- Której religii Bóg ?
- Z której religii Bóg ma być prawdziwy ? Jest co najmniej 5 silnie dominujących na świecie. To który jest prawdziwy ? Jedyna rozsądna odpowiedź to żaden !
- Boże... znowu pieprzenie na temat "wielkiego wybuchu".
Jakie macie dowody na tę irracjonalną teorię??? Czy waszą chorą wyobraźnię napędza wyłącznie nienawiść do Boga i negacja prawdy o Nim?
Wszechświat w waszym rozumieniu nie istnieje! Jest Świat który ma 6000 lat. Jest Ziemia nad którą jest Sklepienie Niebieskie a na nim gwiazdy, słońce (które  żadną gwiazdą nie jest), księzyc i inne ciała niebieskie. Są one o wiele mniejsze i o wiele bliżej niż to opisujecie. Wbijcie to sobie wreszcie do łbów.
- Rzadko, a nawet bardzo rzadko piszę jakikolwiek komentarz pod jakimkolwiek filmem bez względu na to do jakiego stopnia mnie poruszył. Nie siląc się na kwieciste epitety powiem tylko tyle, że jestem zafascynowany. Dawno nie miałem styczności z tak otwartym umysłem i ogromem wiedzy... Wielkie chapeau bas!
- Małe pranie mózgu mi człowiek zrobił. Ale daje nieco do myślenia i nieco do przeczytania, co jest na plus tego wykładu.
- Książka w pokoju nie zrobi bałaganu .... wystarczy ją tam pod rzec na milion kawałków i bałagan gotowy proste 
- Pierwszy raz spotkałem się z takim fajnym płynnym przechodzeniem z jednej dziedziny do drugiej. Podoba mi się, że ks. prof. Michał Heller próbując coś wytłumaczyć nie trzyma się kurczowo jednej dziedziny nauki a bierze pod uwagę wiele z punktu widzenia mało istotnych czynników, które też są ważne.
Termin czas można skreślić bo on się do niczego konkretnego nie odnosi. To masa i grawitacja wyznacza czas, który jest według mnie nie więcej niż miarą człowieka, którą określa byt istot żywych i materii nieożywionej.
- Dlaczego p. Heller nosi koloratkę skoro nie uznaje Boga jako twórcy "warunków początkowych Wszechświata"?
- Mi się bardzo podoba,
a jak wam nie to po co komentarz?
- Jestem zawiedziony poziomem tego wystąpienia.
- Nieskazitelna retoryka... Audio za cicho.
- Doktorku a prawdopodobienstwo abiogenezy znasz?
- ciekawe
-
mezoterapia