Fizyka i nurkowanie
Informacje:
Zasieg: 1010723
Czas trwania: 3m 38s
Ocena: 12639
- http://lesnezaciszelublin.pl/
- Ja pamiętam jak sie jarałem jak ten odcinek sie pojawił :)
- a gdyby plecy w okolicach ploc okryc czyms co nie przepusci wody i woda by nie naciskala na pluca z sila 2 atmosfer to wtedy przez rurke dalo by sie zrobic wdech ?
- ja
- i
- Widzę potencjał w tych filmach. Materiał na około 40 min programu i można stratować z kanałem Discovery :) powodzenia!
- Idealnie pokazane wypływanie nurka z powietrzem o wysokim ciśnieniu. ;p
- Kto ogląda w środę?
- A gdybym wszedł do plastikowej siaty która nie przepuszcza wody i przyczepił do tego elastyczną rurę to w tej siatce będzie powietrze o ciśnieniu 1 atmosfery więc będę mógł poruszać się po dnie oceanu i spowodnię oddychać. Czy tak?
- Nie można kompresować gazu nieskończenie bardzo. Po pewnym punkcie, gaz zmieni się w ciecz i pomimo zwiększonego ciśnienia, gęstość nie wzrośnie (albo wzrośnie nieznacząco mało).
- *po 3 latach od publikacji ale muszę - nie mogę sie powstrzymać

na 90m to się nie nurkuje (nie na powietrzu - na mieszankach helowo-powietrznych) bo cię zabije tlen który przy ciśnieniu parcjalnym 1.6 atm robi się toksyczny a na 90m: 10atm*21% = 2.1atm. Takie info od nurka :P
- No dobra, a gdyby tak odizolować płuca od ciśnienia wody np. za pomocą specjalnego skafandra, to czy można by było oddychać przez rurkę?
- 0:24 zakład? 
- kto ogląda w 2016 XD
- nie wiedzałem
- Kto ogląda w 9999999999 roku?

- Ja

- mistrz painta
- Przy takim ciśnieniu powietrze raczej zamieniło by sie w płyn
- ..?
- scifun jak nazywa się ten film z kombinezonem ads odpowiec pls dam ci suba:)))

POZDRO!
Zobacz też i oceń: