Fizyka Kwantowa ver Filozofia I
Informacje:
Zasieg: 11762
Czas trwania: m s
Ocena: 82
-
- Szkoda, że może zdolni ludzie posiadają grzech pierworodny. Polega to na tym, że twierdzą o istnieniu inteligentnego tzw. obserwatora wpływającego swoim działaniem na cokolwiek. Nieprzytomność ta oddziałuje na wielu badaczy zapędzając ich w ślepe zaułki zrozumienia. A wystarczy spojrzeć do lustra, które wykonuje znaną pracę i zdać sobie sprawę na czym to polega. Jak to zostanie zrozumiane to przypomni sobie badacz o istnieniu substancji- przestrzeni komunikacji bytów, która może być również lustrem sferycznym reagującym na sposób Archimedesa na obiekty w niej zawarte oraz, że ta "wie" o nich w całej swojej przestrzeni.etc...???
- Ciemnota nie mniejsza niż ta którą opowiada Cejrowski albo inny nawiedzony  .
Pseudo fizyczne brednie. Fizyka to doświadczenie . Ktoś kto jest pewny czegoś na podstawie hipotez , poglądów , teorii niewiele ma wspólnego z fizyką.
- Szkoda, że Pan Veto nie odpowiada na maile:)
Pozdrawiam, tak czy inaczej.
- ...bardzo ciekawa koncepcja interpretacji znanych założeń z obszaru mechaniki kwantowej,choć miejscami trochę "nadpisana"(?),to w zasadzie nie sposób jej wykluczyć...(!?)
- Megaloman, który lubi sam siebie słuchać jak plecie androny. Hehehe
- A jak katolicyzm ma síę nie czepiać nauki jak wszystko jest nauką .
- czepiasz się pan katolicyzmu a ja znam kilku świętych w tej religii.
- Nudzisz facet strasznie! Ledwo słychać cokolwiek. Więcej straszenia niż informacji:  Wooo.. kto ma zbyt ciasny umysł nich nie ogląda, łouuu.. Przechodziłem przez to już dawno: problem obserwatora,  Double Slit Experiment, Matrix, Sekret, Świadomość, Hologram, Czas nie istnieje, Materia nie istnieje, Teoria wieloświatów itp.... tylko co dalej - nic to nam nie daje, w niczym nie pomaga. Piękne historie ale nie można ich w niczym użyć.
- bzdury!!!!
- Niesamowita seria i przystępnie wyjaśniona. Jak widać wszystko można przekazać w prosty i przystępny sposób. Bardzo dobre podstawy do dalszego pogłębiania wiedzy. I to jest przykład że nauka może być ciekawa :D
- Boska cząstka znajduje się w sercu człowieka (ziarno gorczycy), a nie w akceleratorze. 
- dziekuje wspanialy wyklad
- a goń ty sie facet z takim nagraniem,nie dość ,że prawie nic nie słychać,to nie umiesz mówić aby rozważać do ludzi takie problemy.wytrzymałem minutę.
- Czyli wystarczy życzenie w formie dokonanej wtłoczyć do podświadomości. 
- more!
- Już czekam na praktyczne wskazówki jak pogrywać z matrixem, tylko czasami obawiam się, żeby nie zaprowadziło mnie to do psychiatryka. Piszę to na poważnie i z pełnym szacunkiem. 
- Dzięki z niecierpliwością czekam na następny odcinek
- Na koniec dowcipnie pokazałeś co to jest splątanie. Gdy u Ciebie był 31-12-2012r u mnie był już 31-12-1013r (-: . Czekam z niecierpliwością na kolejne odcinki.
- dzięki za odcinek, zawsze czekam na następne...
- Ten odcinek wyjaśnił mi kilka rzeczy do których nie miałem pewności za co bardzo dziękuje i czekam na kolejne filmy :)
Odnośnie tej prędkości odtwarzania się świata to dlaczego kiedy podzielimy odległość jaką światło przebywa w ciągu sekundy przez długość przestrzeni planka mamy to jeszcze podzielić na pół? Przecież wtedy wyjdzie z tych obliczeń, że foton w ciągu jednego odtworzenia się świata przebywa 2 przestrzenie planka, a nie jedną. Może coś źle zrozumiałem ale tak z tych obliczeń wychodzi chyba :D
Zobacz też i oceń: