Kwantowe przejście. Fizyka kwantowa.
Informacje:
Zasieg: 247297
Czas trwania: 45m 1s
Ocena: 758
-
- może tarcze zatrzymują się na różnych polach, nie dla tego że są splątane? Wiemy tylko że tarcze wystartowały z dwóch różnych miejsc w tym samym czasie i poruszają się z tą samą prędkością, oraz że w tym samym czasie się zatrzymają.
- Podsumowując wszystkie swary i kłótnie...
"WIEM ,ŻE NIC NIE WIEM " powiedział Sokrates. Głębokie,mądre i pełne pokory.
I tego się trzymajmy.
- nauka i badania w obecnym ksztalcie przypominaja paradoks Zenona z Elei o Achillesie i żółwiu a babranie sie w mikroczasteczkach to jak budowanie domu z ziarenek piasku - bez sensu. naukowcy powinni przestac scigac sie z żółwiem, powinni szukac sposobu zeby go wyprzedzic.
- kolejny amrykanski szit (dla kumatych), <NOK>
- obserwacja zmusza do "jednoznaczności" jak nie obserwujemy "nić nie istnieje"? CZY DOPÓKI NIE ZAOBSERWOWANO KWANTÓW ICH NIE BYŁO?
- jeżeli elektron "przeskakuje" jak sobie chce, nie wiem jak ŻYC by nie korzystać z "prekognicji" czyli pozamaterialnej analizy zjawisk. Musi być przyszłością która jest możliwa do wygenerowania (gramy w kości!)
- czy żyjemy jako fale czy jako cząstki? Jeżeli jedno i drugie to znaczy, że KWANTOWOMAKROSKOPOWA TEORIA WSZYSTKIEGO jest ok?!
- czy w taki razie mechanizm kwantowy jest inny niż makroskalowy? a jeżeli tak to czy żyjemy w "augmented reality"?
- Ciekwe jaki komputer byłby potrzebny do zapisania wszystkich cząstek
- Nie ogarnięte dla nas za głupi jesteśmy
- Chce wiedzieć czego nie wiemy dziś,nie w latach '20.Czy to jakaś tajemnica ?.
- wszystko tworzy wszystko
- W tym "uproszczonym" programie nie ma nawet cząstki obecnej wiedzy o fizyce kwantowej. Co nie zmienia faktu ze dalej nikt tego nie rozumie, potrafimy tylko przeprowadzac coraz bardziej zaawansowane eksperymenty, ktore nam udowadniaja ze ciagle nic nie rozumiemy. W tej dziedzinie chyba mamy ograniczenia umyslowe, ktore sa nie do przejscia. A od teleportacji to w tym filmie sie zaczyna demagogia.
-
- Ludzkość uczy sie za szybko, stwórca nie nadąza update'ować matrixa.
Zauważyliście ze einstein i ten drugi są bardzo podobni właśnie tych elektronów? Jeden sie na coś decyduje to drugi odrazu krzyczy ze jest odwrotnie...
"ja bede czerwony!"
"no to ja bede niebieski!"

"jeśli widzisz ze jakiś elektron jest jaki jest, inny elektron który jest z nim złączony będzie dokładnie odwrotny!"
"uhmm.....Rękawiczki!"
- Uwielbiam tego lektora
-
- Przestrzen i Czas nie istnieja w formie jaka nam sie wydaje. Ludzkosc uwaza sie za tak inteligenta a jednak nasza "inteligencja" to czysta ignorancja tego czego nie potrafimy zrozumiec i/lub wytlumaczyc.
- dzisiaj znalazłem papierosy chodziarz nie pamiętam żebym je kupował . zresztą nie miałem jak ostatnią paczkę wypaliłem raczej miesiąc temu ap rzeż cały ten czas nie miałem kasy bo jestem na zasiłku a kasę dostaje dwudziestego każdego miesiąca a dzisiaj znalazłem 2//3  otwartej paczki Newade blue a naszym domu tylko ja pale i nie pamiętam żebym ją tam zostawiał bo zawsze zostawiał je w innym miejscu. wiec jakie jest prawdopodobietwo znalezienie paczki . acha jeszcze powiemże nie tylko ja jestem w domu.
- 41:30 ja znam odpowiedzi na te pytania
Zobacz też i oceń: