Lekcja 20 - Statystyka: mediana, dominanta, wariancja, średnia ważona, odchylenie stand
Informacje:
Zasieg: 99084
Czas trwania: 15m 26s
Ocena: 437
- Wiedza bywa ciekawa, niżej więcej.
- Jeśli kilka wartości występuje równie często, to obie są dominantami. Jeśli wszystkie wartości występują z równą częstotliwością, to w takim przypadku dopiero nie ma dominanty.
- W pewnym momencie, gdy już obliczyłeś medianę powiedziałeś: "zatem średnia arytmetyczna dla takiego szeregu licz, to jest 4,5" - przejęzyczyłeś się. Chodziło Ci o Medianę tego szeregu liczb ;) Ten kawałek jest po 9 minucie nagrania :)
- +MrCiupi 15 minut, wszystko zrozumiałem, w przykładach żadnych problemów - jesteś znakomity! :D Ale spodziewam się,że nauczycielem nie planujesz zostać, tylko celujesz wyżej. Ehhh, każdy nauczyciel powinien mieć egzamin wstępny z "poczucia misji" xD

Tak czy inaczej : piękne dzięki! :3
- 10:25   - Moim zdaniem dominanty mogą być dwie, ponieważ definicja dominanty nic nie wspomina o tym, że tylko jedna liczba może dominować. Ja dominantę rozumiem jako wartość, która powtarza się najwięcej razy w danym zbiorze wartości. Dominanty nie można określić tylko gdy ilość takich samych wartości jest taka sama jak innych, czyli np.:
12345
1122334455
111333444
Proszę mnie dojechać, jeśli mówię źle ;p
- Człowieku, uczysz lepiej niż moja matematyczka. 2 miesiące do matury, a ja przestaję się jej bać, kiedy Cię oglądam i słucham. 
- Kurwa tacy ludzie jak on czy Matemaks powinni dostawać chociaż po 50 groszy od wyświetlenia, nie wiem, Youtube powinien ułatwić takie mikro przelewy, wtedy koleś by mógł siedzieć pare godzin dziennie na nauczaniu ludzi w necie, a hajsu by miał jak lodu(ZASŁUŻENIE!!!).
- Bardzo dobry wykład, dziękuję :)
- Za każdym razem gdy chcę sciągnąć kurs to pisze że wystąpił błąd.Czy ktoś wie jaki może być tego powód?? Jeśli to darmowy kurs oczywiście.
- Przez 15 minut zrozumiałam dosłownie wszystko , czego nie rozumiałam przez 45 minut , dzieki mam nadzieje , że będzie pozytywna ocena ze spr ! Pozdrawiam !!!!!
- najlepszy nauczyciel ever !! :D
- W wariacji źle podniosłeś różnicę do kwadratu ;) (a-b)^2= a^2-2ab+b^2
Poza tym świetnie tłumaczysz :)
- uweilbiam spsob w jaki on mowi ;x
- Przez 15min zrozumiałam więcej niż przez 45min w szkole. Dziękuję!:)
- i życie staje się prostsze :)
- No właśnie mnie też uczono, że może być kilka dominant. I co teraz? Na maturze jak się pojawi takie zadanie to co wtedy? 
- witam cię wybawco i znowu wszystko dzięki tobie zrozumiałam w mig !
- Witam,
Czy jest jakaś szansa że dodasz film o kombinatoryce i rachunku prawdopodobieństwa? Szukałam takiego w zbiorze Twoich filmów ale nie udało mi się nic takiego znaleźć. Pozdrawiam :)
- w czasie liczenia wariancji nie powinien zostać użyty wzór skróconego mnożenia?
- a mnie w szkole uczono że mogą być dwie dominanty... 
- kozackie maks :P chce takiego nauczyciela :D
warsztat