Lutowanie cz.2 [RS Elektronika]#40
Informacje:
Zasieg: 11369
Czas trwania: 13m 34s
Ocena: 464
- Wiedza bywa ciekawa, niżej więcej.
- te Twoje filmy są super :)

przy lutowaniu smd szkoda, że nie wspomniałeś o grotach "mini fala"
osobiście uważam, że do tego celu są po prostu genialne :)
- Takim sprzętem do lutowania cuda można robić
- Pasta lutownicza to malutkie kuleczki cyny wymieszane z topnikiem.
Ten topnik w żelu, który masz jest paskudny. Gryzący strasznie. Już najzwyklejszy rma223 za grosze jest dużo lepszy.
- Lutownice jakiej firmy pan poleca, jakie modele i dlaczego. Ja szukam do 150zł.
- Jedyny kanał na który chętnie zaglądam i czekam na kolejne nowości i kolejną naukę :)
- To mi się tak spodobało, że kupiłem sobie lutownicę:-) Zaczną od końcówek kabli do głośników bo ostatnio coś przerywają :)
- mam jeszcze jedno pytanie do Pana. na czołówce (np lutowanie cz 1 - 32 sekunda) widać chyba lutownice pęsetową do smd. może Pan coś więcej o niej powiedzieć. Warto ją kupić?
- Proszę o poradnik o lutowaniu hotair i smd. w obecnych czasach taką stację można mieć za 150 zł. proszę podać temperatury i praktyczne porady jak się za to zabrać.
- pasta lutownicza oczyszcza teren w okuł i ułatwia nam lutowanie róznych rzeczy
- Ciekawa byłaby też instrukcja lutowania gorącym powietrzem, kiedy warto zainwestować w taką lutownicę, jakie są jej możliwości i jak jej używać.
- Pasta z zagadki służy do lutowania rur miedzianych w instalacjach wodnych :)
- Elektromagnesem? NA pewno? Moim zdaniem elektromagnesu jako takiego tam nie ma. Magnes grota przyciąga ferromagnetyczną kotwicę styku i to wszystko.
- Pasta lutownicza mieszanina drobin cyny lub różnych rodzajów stopów cyny z topnikiem. Najczęściej spotykana przez ludzi przy lutowaniu rur miedzianych, a tak ogólnie to do lutowania smd stacją lutownicza Hot-Air oraz w produkcji masowej w piecach rozpływowych.
- Pum pum pam pam pam pim pim pam, pum pum pam pam pam pim pim pam, pum pum pam pam pam pim pim pam, pum pum pam pam pam pim pim pam...

Podkład muzyczny z piekła rodem powrócił. Człowieku, od tego można hopla dostać...
- +RS Elektronika mozna prosic o rozwiniecie tematu grotów i ich kształtów przydatnych przy różnych problematycznych miejscach lutowania ?
- Pasta lutownicza służy do lutowania elementów SMD metodą na rozgrzane powietrze. Się chucha xd
- Pasta lutownicza - pasta stosowana do lutowania w formie jak nazwa wskazuje pasty. Może ale nie musi zawierać spoiwa, może zawierać też dodatki - srebro itp. używana jest do lutowania elementów zarówno smd jak i elementów przewlekanych. Może być nakładana poprzez szablon jak i ręcznie - poprzez szpatułki lub inne narzędzia. Przewaga pasty nad topnikami jest taka że można dokładnie pokryć pole lutownicze nie trzeba "nabierać" kalafonii na grot ani zalewać pól lutowniczych, często też nie trzeba używać w ogóle spoiwa - po prostu jest wygodniejsza w niektórych zastosowaniach np w masowej produkcji pcb gdzie trudno byłoby lutować każdy punkt z osobna. Wygodna i niezastąpiona w lutowaniu gorącym powietrzem.
- Pasta lutownicza to taka cyna w kremie. Można ją normalnie nakładać na pady i rozpuścić ją lutownicą hot air.
- Tak się zastanawiam czemu ludzie pukają 'kciuk w dół' ? widocznie to zawodowcy
- Pasta lutownicza: www.elektroda.pl/rtvforum/topic487730.html
kwiaciarnia