MALARSTWO (CZĘŚĆ 2) odc. #92 - MaturaToBzdura.TV
Informacje:
Zasieg: 94547
Czas trwania: 9m 58s
Ocena: 937
- Wiedza bywa ciekawa, niżej więcej.
- Artura XDDDDDD
- "Dama z Gronostajem" - nigdy nie należy nazywać "Dama z Łasiczką". Jest to portret Cecyli Gallerani, autorstwa Da Vinci, i jak każdy obraz tego geniusza ma on ukryty kontekst. Cecylia pozowała do obrazu, na prośbę i zlecenie Ludovico Sforza, księcia włoskiego, który chciał uwiecznić swą skrywaną przed żoną, miłość do cudnej urody Cecyli. By uniknąć dekamuflarzu kazał się uwiecznić w objęciach Cecyli jako Gronostaj; z Włoskiego 'Ermelino', gdyż tak go przezywano. Gronostaj niewiele ma wspólnego z Łasicą, więc myślę, że nikt nie popełni więcej gafy ;-d. Pozdro
- 2:48 rudyy
- Z tymi freskami to tak średnio dobrze, freski to obrazy malowane w mokrym tynku, a nie po prostu obrazy malowane na ścianach :)
- :)
- ucha się pozbawił bo mu się czerwona farba skończyła
- 2:50 gdzie z tą mordą rudzielcu
- Kolega na dole pisze bardzo dobrze, Rejtan protestował przeciwko sejmowi rozbiorowemu 1772 ;) Kuba nie do konca wiedział ocb, byłem ciekaw czy ktoś zwrócił uwagę :)
- Czy temu w niebieskich kąpielówkach nie stoi przypadkiem ?? :o
- Obraz z Rejtanem mówi o bodajże (nie wiem czy to dobre ''określenie'') podpisaniu aktu I rozbioru i dlatego Rejtan protestował.
Poza tym jeśli chodzi o Konstytucję to według mnie też nie była zbyt korzystna, gdyby nie ona nie byłoby II rozbioru, albo nie byłoby go tak szybko, a wszyscy mogli się spodziewać interwencji Katarzyny II. Nawet jeśli była korzystna, to nie wtedy.
- I nie walczył z Mike Tysonem xDDD
- Co to jest kolaż ?
- Taki chłop co jeździ na rowerze xDDDDD
- 02:48 Rudzi everywhere.
- Pierwszy odcinek, w którym prawie nic nie wiedziałem :P
- 2:30 NAJLEPSZE XD
- Dlaczego prowadzący oszukuje ich w 6:57 ? o.O
- z tego co mówi kolega rudego to XIII LO w Gdańsku jest wylęgarnią debili
- 3:07 awwwww :>
- lol.... gdzie ty sie patrzysz ;-|
- DO PROWADZACEG0 -Konstytucja miala miejsce w 1791 r, a nie w 1793 !