Nauka, wiedza i postęp w islamie ?
Informacje:
Zasieg: 199
Czas trwania: 16m 34s
Ocena: 1
-
- Etymology
The term taqiyya (Arabic: تقیة taqiyyah/taqīyah) (pronounced as tagiye [tæɢiːje] by speakers of Persian) is derived
from the Arabic triliteral root waw-qaf-ya, denoting "piety, devotion, uprightness, and godliness, and it means the
brightest star".[3] In Arabic taqiyya literally means caution, but came to be used as a technical term by some jurists
meaning dissimulation. Kitman is used synonymously and means concealment.
- Dlaczego nadal wykonywane są wyroki śmierci na muzułmanach nawróconych na chrześcijaństwo?
 Dlatego, że w islamie zabija się w obronie Allaha, a nie mówi się, że zabójstwo niewinnych osób to zbrodnia. Jakie to nielogiczne. W islamie związek wiary i rozumu nie istnieje. Rozum jest usunięty z wiary. W islamie nade wszystko nie wolno zastanawiać się nad swoją wiarą. Dlatego uważam,że słowa papieża Benedykta XVI wypowiedziane we wrześniu 2005 roku w Ratyzbonie staną się przyczyną wielu nawróceń, gdyż muzułmanie, którzy zaczną zastanawiać się nad swoją religią, odkryją, że to nie jest prawda. Islam utrzymuje się poprzez tyle wieków poprzez ignorancję. Islam aby przetrwać odrzuca rozum. Jeśli islam umieściłby rozum w refleksji nad swoją wiarą upadłby sam, gdyż jest zupełnie nielogiczny.
- Trzeba przygotować prawa, które nas uchronią przed prawami muzułmańskimi. Dlatego ważne jest, żeby ludzie zajmujący się polityką mieli świadomość tego, czym jest islam i potrafili reagować na poziomie politycznym. Przeciwstawiać się prawom muzułmańskim, które np. już na przedmieściach dużych miast i prowincji Francji gangrenują państwo. Na poziomie europejskim podobnie. Następnie, nie wybierać polityków sprzyjających islamowi, to musi być ważne kryterium przy głosowaniu. Na poziomie osobistym, trzeba być świadomym i działać wg swoich możliwości. Porównałbym tę sytuację do tej z czasów Noego. Noe uprzedzał, nawoływał, ludzie jednak nie dopuszczali do siebie tej strasznej myśli o potopie, nie chcieli wiedzieć. Uratowali się więc ci, którzy posłuchali Noego i weszli do Arki. Wszyscy ci, którzy jak przysłowiowy struś, chowają głowę w piasek i nie chcą dopuścić do siebie tej trudnej prawdy o islamie, będą ponosić jego konsekwencje.
Jean Alcader-fronda.pl
- 2 -KULTUROWE TŁO ISLAMU
Odkąd wiara islamska uznaje za bluźniercze jakiekolwiek próby sugestii, że nauki Mahometa i Koranu znajdują źródła w przed-islamskiej kulturze, zwyczajach i religii, muzułmanie nie wnieśli znaczącego dorobku naukowego ukazującego życie Arabii przed Mahometem.
Stąd zadanie wykazania kulturowych i literackich źródeł z jakich korzystał Mohamet konstruując swoją religię jak i sam Koran, spoczywa na uczonych Zachodu. Nie dziwi zatem dlaczego, każde opracowanie zachodnie dotyczące islamu rozpoczyna się od opisu przed islamskiej Arabii oraz jej wpływu na nauki i praktyki religijne Mahometa. Nie sposób zignorować tego historycznego tła islamu.
Jeśli źródła islamu mogą być odnalezione w przed islamskiej kulturze, zwyczajach i religii, wówczas doktryna o niebiańskim pochodzeniu wiary Mahometa i Koranu zostaje mocno zachwiana.Robert Morey "ISLAMSKA INWAZJA. Konfrontacja najbardziej rozprzestrzeniającej się religii świata."
- dobra ksiazka o islamie-http://apologetyka.com/swiatopoglad/islam/ksiazki/inwazja/wprowadzenie
islam
Robert Morey "ISLAMSKA INWAZJA. Konfrontacja najbardziej rozprzestrzeniającej się religii świata."
- A dzisiaj w programie "Między niebem, a ziemią" rozmawiano na temat prześladowań chrześcijan w Iraku. Dziennikarz zadał proste pytanie ordynariuszowi Bagdadu :
Dlaczego w tym regionie dochodzi do tak wielu prześladowań?
http://vod.tvp.pl/audycje/religia/miedzy-ziemia-a-niebem/wideo/24082014/16305189
Jak ktoś jest ciekawy to polecam oglądać od 00:38:52.
Ordynariusz pokrętnie udzielił odpowiedzi i co mnie w ogóle nie zdziwiło nie wspomniał nic o islamie.
Praktycznie w tym samym czasie iracki arcybiskup Mosulu Emil Nona mówi: "Myślicie, że islamiści są zagrożeniem tylko dla naszych krajów. To nieprawda. Oni są zagrożeniem dla wszystkich, dla was na Zachodzie jeszcze bardziej niż dla nas. Przyjdzie czas, kiedy pożałujecie waszej polityki."
Jak długo jeszcze KK będzie udawał że to tylko mały deszcz?
Zobacz też i oceń: