Plociuch #18 - Broń na 3 Wojnę Światową - Militarna technologia przyszłości
Informacje:
Zasieg: 30158
Czas trwania: 21m 3s
Ocena: 1937
- Wiedza bywa ciekawa, niżej więcej.
- Nadrabiamy stare filmiki, wszystkich zapraszam
- A HAARP ?
- Ator, dwie sprawy.
Wpisz sobie powyżej METAL STORM.
Wojny atomowej nie będzie.
Ona jest bez sensu.
- News z kilku tygodni , o to realia a nie Hollywood. 1)  Russia to create electromagnetic super weapon
04.09.2008
 bron juz w koncowym stadium ( wlasciwie juz dostala przydzial) , w dwoch odmianach duza I mala potrafiaca spowodowac eksplozje wielkoscui wybuchu termojadrowego o mocy okolo 7 miliardow watow, 2) Russia Develops New 'Sub-Killer' Version of Be-200 Amphibious Aircraft3) Russia's Modernized Tu-160 Bomber: New Missiles, State-of-the-Art Engine Rosja zaorderowala 50 sztuk zmodernizowanych TU-1604) Russia Gives Soviet-Era Laser Tank New Lease on Life5) Russia Develops New Coastal Defense Gun6) Russia Developing Deadly New One-of-a-Kind Gun for Army
7) Lurking in the Depths: Russia to Relaunch Counter-Submarine Helicopter8) New-Generation Electronic Warfare: More Russian Troops Equipped
9) Russia's GLONASS Proves More Than a Match for America's GPS
 dla Rosji przyszlosc juz jest .
- Ten cały super żołnierz to już był w planach III rzeszy...
- 5:22 A co z działami gładkolufowymi lub pociskami stabilizowanymi brzechwowo? Nieładnie, troszkę trzeba posłuchać o broni. 6:15 Tylko pociski odłamkowo-burzące, oraz HEAT i HESH mają ładunki wybuchowe. Pociski przeciwpancerne oraz z rdzeniem kompozytowym niszczą energią kinetyczną. Podobnie zwykłe pociski karabinowe / pistoletowe / pośrednie. 6:40 W obecnych najnowszych systemach wymagany jest celowniczy, który może też pełnić rolę ładowniczego, jeżeli zabraknie amunicji np. w karuzeli. 20:58 Nie mogło działać, bo pociski przebijałyby taką zakrzywioną lufę i dalej leciałyby prosto. Jest to tylko miejska legenda, rozpowszechniana przez ludzi, którzy o broni wiedzą mniej więcej tyle, że zabija ludzi. Akurat w ostatnim przypadku możesz powołać się na serię Plociuch, w poprzednich nie do końca. Pozdrawiam serdecznie.
- Aby uchronić się przed mikrofalami, trzeba będzie nosić na sobie klatke faradaya. Owinięcie się folią aluminiową może pomóc.
- Może to ja sie nie znam, ale "mięso armatnie" to żołnierze wysyłani na front a nie ludzie obsługujący armaty. Haha :)
- Jeden i tylko jeden ratunek w Bogu, tak jak mamy wiele dowoodów w postaci cudów na to że Bóg Polskę nieraz obranił a jeśli by ktoś chciał przykład takiego cudu to jest to cud nad wisłą kiedy to przed liczniejsza potężniejszą armią ruską gdzie broniły ojczyzny starcy dzieci i podrostki głównie Maryja nas obroniła (poczytajcie o roli Matki Najświętszej Maryi w cudzie nad Wisłą) poznacie prawdę. Polacy się Bogu podobają.Musimy doprowadzić do Intronizacji Jezusa i Maryi na króla i królową Polski! Poczytajcie dzienniczek siostry faustyny dowiecie się jakie Bóg ma plany odnośnie Polski :)
- Wiem, że spóźniony, ale jeśli chodzi o odbicie światła... metamateriały. Tak nazywają się materiały, które pomija wiązka światła.
Chodzi o to, że widzimy tylko dlatego bo dany przedmiot odbija światło, które trafia do naszego zmysłu wzroku. Nie ma światła, nic nie widzimy.
Jeśli przedmiot odbija dużo światła, to odbieramy go jako jasny, jeśli mało (a resztę światła pochłania) to jest ciemny (dlatego czarne ubrania się nagrzewają). Kolor zależy od długości odbitej fali światła
Metamateriały są jakby omijane przez falę świetlną. Działa to mniej więcej tak, że zaginają falę, tak że nie odbije się od niego (więc my nie zarejestrujemy przedmiotu) czyli światło omija przedmiot, ale tuż za nim znów wraca na właściwy tor, tak więc widzimy to, co stoi za przedmiotem, niezależnie z jakiej strony patrzymy. Światło się od niego nie odbija, albo odbija ale baaardzo niewielka ilość.
- O kuźwa gdzie hejt ? :O
- super odcinek
- Ciekawe. Cała wymieniona broń dzieliła się w zasadzie na dwie kategorie: wyposażenie wspomagające (zbroja dla woja, amunicja +1, pierścień niewidzialności i niewychylacz) oraz broń ofensywną, na której pragnę skupić uwagę. Właściwie poza artylerią okrętową, która jest naturalną konsekwencją rozwoju tejże, cały wymieniony sprzęt nie służył do walki z uzbrojonym wojskiem, lecz do pacyfikacji tłumu... Czyżby wojowników próbowano zmienić w strażników?
- Moim zdaniem zdominuje broń Biologiczna i Magnetyczna.A te Państwa co mają atomówki to raczej zdają sobie z tego sprawę że siebie też by pozabijali i itp...Majstrują w genach kto bd mieć szczepionke na dany wirus to przeżyje a jak ktoś nie bd mieć to chuj giń...
- 600 razy szybsze od dzwieku?? cos mi tusmierdzi albo nie potrafie liczyc. to jest jakies 200 km/s. biorąc pod uwage ze zasieg jest 160-200 km to cos nie tak z tym dzialem. przy takiej predkosci wylotoiwej pocisk pewnie wylecialby na orbite... energia pocisku 7-8x predkosc dzwieku to 33000 megadzuli.
- Łapka w górę za koszulę zajebaną Cejrowskiemu
- O samolotach "niewykrywalnych dla radarów" F-117 dowiedzieliśmy się w 1990 roku podczas wojny w Iraku. Jednak te samoloty zostały użyte bojowo po raz pierwszy podczas bombardowania Panamy (bodaj że w 1982 r ale mogę się mylić o rok). Te samoloty były wtedy tajne. To oznacza, że o tym to co dziś mają Amerykanie i Rosjanie dowiemy się może za 5,8,10 lat. Nad peleryną niewidką pracują też polscy naukowcy. Podobno technologię światłowodową to wykorzystuje. Będzie służyć do maskowania pojazdów, np. czołgów i do mundurów dla komandosów.
- Ator! Muszę ci wytknąć jeden błąd! Nie należy brać podczas celowania pod uwagę ruchu obrotowego ziemi ponieważ pocisk znajduje się w sferze grafitacyjnej planety i ta grawitacja ciągnie go ze sobą! To tak jakby wznieść się w górę poczekać i spaść. Wiele osób by powiedziało,że wylądowało by się w innym miejscu, ale właśnie grawitacja ziemi ciągnie tego człowieka który jest w powietrzu ze sobą.
- Ator co sądzisz o ISIS ? Może zrobisz o tym plociucha or what :)
- Co do zakrzywionej lufy słyszałem ze była ona nieskuteczna gdyż każdy pocisk leciał gdzie indziej 
Zobacz też i oceń: