Prąd elektryczny - [RS Elektronika] - # 1
Informacje:
Zasieg: 42434
Czas trwania: 11m 50s
Ocena: 1796
-
- To mi się podoba; konkretnie bez zbędnych treści amatorów i owijania w bawełnę zbędnych tematów.
- W końcu cos porządnego, SUPER :P
- jak dla mnie świetnie zmontowany film:) Rzeczowo bez zbędnych informacji i długich monologów , które mnie czasem dobijają na niektórych kanałach
- EUREKA ;D W końcu ktoś zrobił coś sensownego dla pasjonatów czerpiących przyjemność z rozwijania swej wiedzy i pomyślał o śmietniku w necie który skutecznie zniechęca inteligentnych ludzi do poszukiwań w tym burdelu odpowiedzi i informacji na temat swych zainteresowań ;) Ma być szybko, łatwo i szczegółowo a na dodatek ciekawie... cóż zrobić taka moda, obecnie jak dla mnie promuje debilizm i próżniactwo... TV Edukacyjnej już niema to pora na wzięcie sprawy w swoje ręce bo szkoła też niczego mądrego nie uczy tylko zasady 3Z ;p
- 3:19... znaczy ze gdy zniknie prad slchac tylko dzwiek. Zanotowalem.
- Ciężko jest mi tutaj komentować każdy odcinek w celu podziękowań za zrealizowany materiał, subskrypcja i łapka w górę.. tak dużo wiedzy, za 2 skromne gesty. Wielkie dzięki.
- Skoro te wolne elektrony w przewodniku pod wpływem napięcia płyną w określonym kierunku, to gdzie one trafiają?
I czy przewodnik pod wpływem długiego działania przyłożonego doń napięcia się nie zubaża, tzn wytraca swoje wolne elektrony do zera?
- Witam. Mam 12 lat i od jakiegoś roku interesuje się elektroniką. Mój tata jest elektrykiem, więc to może po nim. W przyszłości mam zamiar iść na politechnikę. Wasz kanał pomaga mi w różnych rzeczach np. jakiego rezystora użyć w początkujących projektach. Mam nadzieję, że kanał ciągle będzie się rozwijał.:)
- Kolejny fachowo wykonany kanał z waszej " stajni " :) Bardzo profesjonalne, a zarazem łopatologiczne podejście do tematu, co się bardzo ceni wśród ludzi, którzy dopiero zagłębiają się w temacie elektroniki. Czekam na kolejne odcinki i pozdrawiam.
- Wiedziałem, że skądś znam ten głos i nazwe "Reduktor szumu", jako informatyk chętnie będę śledził ten kanał, pozdrawiam
- Świetny odcinek.
- No i wreszcie znalazłem coś nowego do dodania do subskrypcji:)
- Skoro był odcinek o prądzie to przytoczę wam coś co zastanawia nie do dziś po tylu latach.
Zastanawialiście się kiedyś czy nauczyciele którzy w szkole wykładają wam cokolwiek o prądzie czy napięciu, maja tak naprawdę jakiekolwiek o tym pojęcie?

Przykład mój ze szkoły (bodajże 2 klasa liceum):
Otóż pewnego pięknego dnia, na lekcji fizyki pani zadała nam pytanie: Czy gdyby dotknąć palcem obu pinów w gniazdku sieciowym to coś by nam się stało?
Oczywiście odpowiedzieliśmy że pewnie nieźle by nas kopnęło, albo nawet zabiło.
Niestety pani fizyczka miała inne zdanie na ten temat: Co prawda w gniazdku występuje duże napięcie, ale jest tam zbyt mały prąd aby zabić, dlatego co najwyżej może nas popieścić...
Nie wiem jak wy, ale ja od zawsze wiem że to potrafi zabić, więc po tym pięknym zdaniu do końca szkoły ciężko mi było uwierzyć w cokolwiek co ona powie.
Ktoś miał podobne doświadczenia?
- Jeden z nielicznych porządnych kanałów na YouTube!
solidny SUB i łapa w górę!
- Jeden z merytorycznie najlepszych kanałów na YT. Pozdrawiam :-).
- Czekam na więcej :)
- Jak to mawiał mój nauczyciel w technikum "Napięcie jest a prąd płynie"
- Bomba!!!! Kiedy kolejne odcinki?
- Czy pan lektor może też prowadzi kanały buypainted i cytadelapl? :)
- super! chce wiecej!!
Zobacz też i oceń: