Spotkania KSP | Zakazana psychologia
Informacje:
Zasieg: 13758
Czas trwania: m s
Ocena: 33
- Wiedza bywa ciekawa, niżej więcej.
- Pan Tomasz Witkowski to bardzo znakomity psycholog i stwierdzam to po jego wybitnej pracy. Jest to jedyny naukowiec który oddziela mity od faktów.
Wtajemniczeni w arkan psychologi winni zauważyć tą prawidłowość.

Jest dużo wymyślnych terapi a, celem większości z nich jest czysty biznes. Wierzcie mi państwo dobro pacjenta jest o wiele mniej warte. Oczywiście nie wszyscy psychologowie są aż tak bezduszni. 
- Nie mogę się zgodzić z tymi panami. Sama chodzę na psychoterapię i wiem, że ona pomaga, chociaż powoli. Dotyczy ona właśnie problemów związanych ze spieprzonym dzieciństwem, a moja psychoterapeutka akurat nie chce kwalifikować mnie do szufladek z DDA itd. Fakt, że grzebanie w psychice jest ciężkie, nie oznacza jeszcze, że jest głupie. A porównanie do plemienia, które żyje poza cywilizacją i nic nie rozumie, jest raczej mocno nietrafione.
- Bo nie chodziłeś na wykłady :D Wszystkie wymienione tematy a przynajmniej ich znakomita większość poruszona była na pierwszym semestrze. :) Ponadto z wykorzystaniem cudzego materiału filmowego nie stanowiło dla autorów problemów, podanie źródła już owszem.
Wstyd!
- Wiedziałem że coś takiego jak DDA nie istnieje. Jestem facetem pochodzącym z rodziny, gdzie był alkohol, przemoc i tak o sobie mówiłem. Byłem na spotkaniach DDA w Licheniu i rozbrajał mnie fakt, że ludzie raczkujący w tematach terapii byli rozdarci, bo nie wiedzieli czy są DDA czy DDD. To dla nich było ważniejsze niż opowiedzenie swej historii. Uważam, że dorosłe osoby pochodzące z domów, gdzie jest kat i ofiara/y szukają swojej tożsamości i chcą swą tożsamość określić na terminach DDA i DDD ale się motają strasznie. Ludzie mądrzy róbcie coś z tym by ludzie tak nie cierpieli, wieżę w wasze intencje. Nie zbaczajcie z swej drogi. Pozdrawiam.
- Ciekawy material. Moze cos o pierwszej czesci ?
-
Zobacz też i oceń: